Переваги макетних ножів OLFA добре відомі - це легкість у різанні, зручність і комфорт у роботі, - які дають змогу не тільки підвищити якість і продуктивність, а й просто отримувати задоволення від творчості.

Тож не дивно, що ці ножі давно і міцно увійшли до інструментарію тих, хто займається квілінгом, аплікацією, скрапбукінгом, моделюванням і макетуванням з паперу та картону, виготовленням рекламної продукції.

Якщо Ви не хочете відставати від колег "по цеху" і вже зрозуміли, що інструмент, який Ви використовуєте, не дає змоги досягти тих результатів, яких Ви прагнете досягти, - тобто "дозріли" для придбання професійного макетного ножа, - перед Вами, напевно, постане питання: "А який же ніж усе-таки вибрати?"

Сподіваємося, цей огляд допоможе Вам ухвалити правильне рішення і купити саме той інструмент, який ідеально відповідатиме Вашим потребам.

Отже, приступимо! Найпопулярнішими є три макетні ножі OLFA: AK-5, AK-1 і AK-4. Кожен має свої особливості та сферу застосування. Зупинимося докладніше на кожному з них.

 

Макетний ніж OLFA AK-5

Найменший ніж з усієї лінійки. Ширина леза 4 мм, товщина 0.38 мм, довжина ріжучої кромки 8 мм, кут заточування 30 градусів, довжина рукоятки - 120 мм, діаметр у зоні утримання - 9 мм. У комплекті з ножем Ви одразу ж отримуєте 30 запасних лез KB-5. Металевий цанговий затиск ножа AK-5 допускає установку тільки цих лез OLFA.

Ніж AK-5 дасть Вам змогу виконувати найфілігранніші та мініатюрні роботи, точність яких може бути обмежена тільки можливостями людського зору. Для серйозного "картонщика" макетний ніж OLFA AK-3 належить до категорії "must have" - має бути в арсеналі.

Гранична щільність матеріалу для різання цим ножем приблизно еквівалентна картону товщиною 0.5 мм. Звичайно ж, ніхто не заборонить Вам різати ножем AK-5 і більш щільні матеріали, але, як правило, це закінчується відламуванням гострого кута леза. Тому, для таких матеріалів фірма OLFA пропонує наступний інструмент.

 

Макетний ніж OLFA AK-1

Ніж середньої величини. Ширина леза 6 мм, товщина 0.45 мм, довжина ріжучої кромки 11 мм, кут заточування 32.5 градуси, довжина рукоятки - 138 мм, діаметр 9 мм. В упаковці з ножем Ви знайдете 25 запасних лез KB. Пластиковий цанговий затискач ножа AK-1 також допускає установку лез, які штатно призначені для ножа AK-4, але мають таку саму ширину окоренкові частини, що і лезо KB - 6 мм.

Ніж AK-1 по праву можна вважати найбільш універсальним серед усіх макетних ножів OLFA. З ним Ви можете виконувати як досить тонкі роботи, так і різати досить товсті матеріали. Ніж AK-1 забезпечить Вам комфортне різання матеріалів, за щільністю близьких до картону товщиною 1 мм. "Паперові" моделісти гідно оцінять цей ніж під час вирізання з картону деталей для каркаса моделей.

В принципі, лезу цього ножа піддадуться і більш товсті матеріали, але це зажадає від Вас більших зусиль, що, з огляду на відносно тонку рукоятку ножа, може виявитися не дуже зручно.

 

Макетний ніж OLFA AK-4

Найбільший макетний ніж OLFA, що допускає встановлення лез різної форми. Ширина пір'яного (гострокутного) леза KB4-S/5 цього ножа - 8 мм, товщина - 0.5 мм, довжина різальної кромки - 20 мм, кут заточування - 23 градуси, довжина рукоятки 145 мм, діаметр у зоні утримання - 11 мм.

У комплекті з ножем поставляються 4 леза: гострокутне (пір'яне) KB4-S/5 - 2 шт., напівкругле KB4-R/5 - 1шт. і пряме, у формі зубила лезо KB4-F/5 - 1шт. Також у ніж AK-4 Ви можете встановити лезо KB ножа AK-1, що має таку саму ширину окоренкової частини.

Окремо варто відзначити спеціальні леза-пилочки KB4-NS/3 і KB4-WS/3, які дають змогу перетворити ніж AK-4 на ручну міні-пилочку, що може бути корисною для різання пластику, фанери, дерева, картону.

Міцні леза, встановлені в металевий цанговий затискач, гумова манжета та великий діаметр рукоятки ножа в зоні утримання дають змогу докладати до ножа AK-4 максимальні зусилля. Тому, щільність матеріалів для різання ножем OLFA AK-4 обмежується лише рівнем Вашого комфорту та фізичної підготовки. 

 

Для більшої наочності наводимо зведену таблицю характеристик макетних ножів OLFA:

Ніж Лезо Рукоятка Допустима
товщина
картону для
різання, мм
Ширина, мм Товщина, мм Довжина ріжучої
кромки, мм
Кут заточування, ° Можуть бути
встановлені
У комплекті Довжина, мм Діаметр у зоні утримання, мм
AK-5 4 0.38 8 30 KB-5 30 шт. x KB-5 120 9 < 0.5
AK-1 6 0.45 11 32.5 KB
KB4-S/5
KB4-R/5
KB4-F/5
KB4-NS/3
KB4-WS/3
25 шт. x KB 138 9 < 1.0
AK-4 8 0.50 20 23 KB4-S/5
KB4-R/5
KB4-F/5
KB4-NS/3
KB4-WS/3
KB
2 шт. x KB4-S/5
1 шт. x KB4-R/5
1 шт. x KB4-F/5
145 11 > 1.0

 

Як бачите, кожен ніж має свою специфіку, від якої і залежить сфера його застосування. У певному сенсі макетні ножі OLFA взаємозамінні, проте є варіанти використання, в яких кожен ніж буде найбільш зручний і корисний. Сподіваємося, цей огляд допоможе Вам визначитися з вибором.


Всі права на цей матеріал належать інтернет-магазину "Моделенд".
Заборонено повне або часткове копіювання статті та її розміщення на інших сайтах.
© Modeland, 2013